A klubunk által tartott hétfői sajtótájékoztatón Balássi Imre klubelnök jelentette be, hogy a székesfehérvári fotós, Nagy Weiner Attila, valamint az általa igazgatott szakmai csapat segítségével az Alba Fehérvár megjelenései – az egyéni és a csapatról készült fotók - ezentúl futurisztikus elemeket is tartalmaznak, amelynek szlogenje: A jövő elkezdődött.
Balássi Imre hozzátette, ahogy a hétköznapokon, egy sportklub életében is állandó megújulásra van szükség, nem csak a pályán, egyéb területeken is. Olyan piacon szerepel a klub, amelyen nagyon sok szereplő van, az arculat nagyon fontos ebben a versenyben. Törekednünk kell arra, hogy külsőségekben is más, újszerű, nem szokványos látványelemekkel szerezzünk jó pozíciót a riválisokkal szemben.
- Egyéb munkáim mellett több hazai és külföldi sportklub arculatán, megjelenésén dolgoztam már, többek között a Sportopus Kft. megbízásából is - Nagy Weiner Attila. - Mivel fehérvári születésű vagyok, sokat jelent nekem és családomnak ez az egyre dinamikusabban, folyamatosan fejlődő város, örömmel vettem Balássi Imre felkérését, hogy gondoljam át a férfi kosaras és a női kézis csapat megjelenését. Szeretnék egy jövőbe mutató képet alkotni a klubról és azon dolgozunk, hogy felzárkózzunk a jelenlegi nemzetközi trendekhez, de nem titkolt céllal akár még annál magasabbra szeretnénk emelni a lécet. Ehhez jó apropót adott az egyre több sportlétesítménnyel gazdagodó városunk. Első körben egy szezonális, több lépcsős sorozatot készítettem az Alba Fehérvár és az Alba FKC felkérésére, amelynek egyes elemei idővel és időszakosan kerülnek publikálásra. Ennek első részletei kerültek bemutatásra a hétfői sajtótájékoztatón. A csapatkép, ötös (Spirit) és a győzelem (Win) munkaneveket kapták. Elsődleges célom, hogy kicsit a kliséktől elkanyarodva de a sport jellegét megtartva próbáljak valami újabbat, kicsit látványosabbat megjeleníteni, ami - nem tagadom - hatásvadász is, de kétség kívül a mai gyors rohanó világban ez már szinte követelmény. A sorozatokról pár szóban: ezek kompozit képek és hangsúlyozom nem fotósorozatok, hanem képek. Megalkotott víziók, látványelemek. Lesznek kicsit meghökkentőbbek és lesznek közöttük fagyasztott sportmozdulatok is. Tehát nem a hagyományos értelemben vett fotógráfiát hívtam segítségül, hanem a képalkotást, mint eszközt. Itt a háttér és a környezet egy több hónapos
munkával felépített fiktív 3D concept, amibe úgy helyezhetem el a sportolókat, a kamerákat, ahogyan szeretném. Tehát első körben egy vázlat, majd a vázlatra épülő fotózás következett,
utána pedig a háttér került elkészítésre, utómunkában. Ez egy nagyon alapos és aprólékos és nem kicsit időigényes folyamat. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy kicsit merészebb és a szemlélő számára akár nehezebben is befogadható vagy inkább szokatlan lesz az eddigiekhez képest, de abban is biztos vagyok, hogy nagyon sokaknak tetszik majd. A változás, az újítás -főleg, ami szokatlan - mindig magában hordozza a kihívást, de az én szakmámban ez épp úgy fontos szempont, mint a sportban: az eredmények, teljesítmények jobbá tétele. Így a kettő valahol találkozhat és egyesülhet.
Szerző: Horog László