Az Alba Regia Sportcsarnokban tartott kurzuson Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a tanulókat, valamint tanáraikat, a városvezető kiemelte, Székesfehérvár sportszempontból mindig különlegesnek számított, bajnok és kupagyőztes csapatokkal. A Videoton focistái a nyáron a BL-selejtezőkben voltak érdekeltek, a Fehérvár AV19 hokisai tíz éve az osztrák bázisú nemzetközi pontvadászaton, az EBEL-ben szerepelnek, a női kézilabdázók 2005-ben EHF-kupát nyertek, a Volán öttusázói olimpiai bajnokkal rendelkeznek, az ARAK atlétái is jól teljesítenek, a már évek óta itt rendezett Gyulai István Memorial atlétikai versenyen eleddig 97 olimpiai és világbajnoki érmes tette tiszteletét.
- Az eredményekre büszkék vagyunk, a város tulajdonában levő létesítményeket használják a sportklubok, az egyesületek bérleti díjat nem fizetnek, mi több, komoly támogatást kapnak az üzemeltetésre az önkormányzattól. Gazdaságosan, nyereséggel egyetlen ilyen csarnok sem működtethető, még úgy sem, élvonalbeli sportcsapat használja, a környező iskolák bérleti díjat fizetnek és testnevelés órákat tartanak, valamint koncertekre és egyéb, kulturális rendezvényekre is sor kerül.
Balássi Imre elmondta, az általa vezetett két klub esetében a létesítmény helyzetet illetően megoldást kell találni, ugyanis a női kézisek Verseci úti, elavult otthona inkább hangár, mint sportlétesítmény. A kosárcsarnokot néhány éve modernizálták, felújították, akadnak benne remek, logikus és praktikus megoldások, de vannak hibái is. Miután az Alba női kézilabdázói és az Alba férfi kosarasai szinte minden évben szerepelnek a nemzetközi porondon, ezért olyan arénára van szükségük, amely az összes feltételnek megfelel. Aztán hozzátette, a társasági adókedvezménynek köszönhetően nem csak él a magyar sport, hanem fejlődik, létesítmények újulnak meg.
- A TAO bűvös szó, az általa nyújtott előnyöknek köszönhetően fejlődik a sportunk. Az egyetemi campusnál megálmodott sportcsarnok, egyben tudásközpont is ennek révén jön létre, az önrészt az önkormányzat, valamint a klubunk adja. Olyan csarnokot szeretnénk építeni, amely 3000 néző kulturált befogadására alkalmas, VIP-páholyokkal, valamint egyéb, modern, kiszolgáló helyiségekkel, büfékkel. A csarnok egyik végében kialakítható, kézilabda mérkőzések rendezésére szintén alkalmas, szabványos munkacsarnokkal, aminek köszönhetően nagyobb volumenű rendezvénynek is otthont adhatunk, amelyen két játéktérre van szükség. De lesz itt tudományos munka is, rehabilitációs és prevenciós részleggel. Továbbá kollégium, nemzetközi konferenciák rendezésére is alkalmas termekkel. Ha elkészül, a kosarasok itt vívják majd meccseiket a BL-ben, valamint a legfontosabb, telt házas, hazai találkozókat is.
Balássi Imre a hallgatók kérdéseire is válaszolt nem csak létesítményhelyzet, a sportfinanszírozás, a klubok működtetése kapcsán is. Aztán az Alba FKC női kézilabdázóinak menedzsere, a Corvinus sportközgazdász mesterképzésének elindításában komoly érdekeket szerző, az intézményben óraadóként tevékenykedő Kynsburg Zoltán előadása következett. Megjegyezte, a világ változik, fejlődik, a létesítményeknek is meg kell újulniuk. Az FKC 2005-ben megnyerte az egyik legrangosabb nemzetközi kupát, a folytatásban, 2006-tól 2014-ig pedig veretlen maradt hazai pályán, ami azóta is különlegesnek számít a világ kézilabdasportjában. Azonban előfordult, hogy az érkező, külföldi ellenfél a Verseci úti csarnokban az edzést követően megkérdezte: a mérkőzést hol rendezik? Majd meglepve fogadta, hogy a retro csarnokban kerül sor a másnapi tétmeccsre is. „Az a létesítmény, ami mondjuk két évtizede alkalmas volt nemzetközi mérkőzések rendezésére, ma már nem biztos, hogy az. Ezért is fontos egy új, egyetemi csarnok felépítése.”
Szerző: Horog László